Blog kategorie
Szkolenie serwisowe TOKO - 19 października 2019
Szkolenie serwisowe TOKO - 19 października 2019

Cześć,
19 października 2019 roku uczestniczyłem w czwartym już dla mnie szkoleniu serwisowym TOKO. Ta szwajcarska firma działa od ponad 100 lat. Oddział w Polsce funkcjonuje od ponad 20 lat. Z roku na rok jestem bardzo miło zaskoczony, poziom szkoleń jest z roku na rok co raz lepszy, zawsze wyjeżdżam z Wrocławia napakowany wiedzą, nowościami i przede wszystkim z bagażem dobrych praktyk. Z asortymentu szczególną moją uwagę przykuła nowa elektryczna ostrzałka, jak każde profesjonalne narzędzie nie należy ona do najtańszych - ale tu kilka słów się należy. TOKO Edge Tuner World CUP to sprzęt do obróbki jednej krawędzi, bocznej. Podczas ostrzenia to tu wkładamy najwięcej pracy i jeżeli możemy wykorzystać tak precyzyjne narzędzie, które ma różną gradację wymiennych obrotowych pilników to może to tylko pomóc i przede wszystkim przyspieszyć ostrzenie krawędzi. Tym czasem nasz serwis zostanie przy tradycyjnej obróbce krawędzi, ręcznie, gdyż wydatek 2500 zł za tą ostrzałkę to wyzwanie dla małego serwisu.
Bardzo ważnym aspektem spotkania była prezentacja nowych smarów TOKO, poprzednia linia LF i HF zostaje zastąpiona smarami Performence i High Performence. Wynika to z dyrektywy UE (Aneks XVII do Regulacji nr 1907/2006Komisji Europejskiej) w sprawie rejestracji, oceny, kontroli i ograniczenia szkodliwych fluorowych związków chemicznych, a w szczególności kwasowych związków perfluorooktanowych (PFOA) - krótko chemia spod znaku c-fluoro ma zostać relegowana z kontaktu z człowiekiem i środowiskiem. W potocznym tłumaczeniu firmy produkujące smary z zawartością flooru musiały usunąć ten związek z mieszanki smarującej. Tym samym TOKO i inne firmy wprowadziły nowe smary, które obecnie wszyscy będą stosować.
Co raz większą moja uwagą na szkoleniu zacząłem przywiązywać do nart biegowych i skitourowych, desek splitbordowych, gdyż to dynamicznie rozwijający się obszar, wiele osób o to pyta, a serwis musi być gotowy na klienta z tym sprzętem, tematyka smarów klistrów i gripów do biegówek, smarowania tzw. foki w skitourach i splitbordach to tematy bardzo ważne, a dotąd niedoceniane.
Całość szkolenia zakończyła się wręczeniem certyfikatów. Wymiana doświadczeń miedzy uczestnikami, rozwianie wielu dylematów serwisantów to wartość dodana, która co roku jest cechą i znakiem firmowym szkolenia.
Do następnego ...
Robson.

Blog chmura tagów
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl