Przejdź do Facebook

W tym roku w łódzkie ferie wyruszyliśmy na parodniowy wypad do Wisły. Postanowiłem opisać moje spostrzeżenia, gdyż warto tu przyjechać, może uda mi się kogoś namówić. Nie będę skupiał tu się na bazie lokalowej, kwaterach itd., każdy coś dla siebie znajdzie (choć dysponuję jedną sprawdzoną miejscówką, z przyjemnością podzielę się namiarami, gdyż to urokliwe miejsce i znajdujące się 1,2 km od Nowej Osady). Pierwszy dylemat jaki mamy na miejscu to wybór skipassu. Polecam tzw. Wiślany Skipass, macie do dyspozycji 14 stoków w okolicy Wisły, ale to nie wszystkie. Jakie było moje zdziwienie jak, w trakcie pobytu pojechaliśmy na stok do centrum Wisły do „Skolinty Arena”, gdzie okazało się, że na naszym karnecie nie wejdziemy na stok, gdyż właśnie ten stok podlega pod tzw. karnet „Pingwina” i jazda na tym stoku wiązałaby się z odrębnymi kosztami. Także przed wyjazdem na stok sprawdzamy, gdzie działa nasz skipass. Jeżeli ktoś korzysta z tzw. e-skipassu, możecie zasilić swoją kartę w Internecie na https://e-skipass.pl/ z rabatem od 5 do 20 % w zależności od wybranego stoku, czy karnetu. Jak ktoś pomyśli o karnetach przed wyjazdem ok 2 tygodnie i wybiera się nie tylko do Wisły, ale po prostu w nasze Polskie góry – również skorzysta z e-skipassu, który po zamówieniu zostanie mu dosłany na adres domowy.
Nasz pobyt w Wiśle trwał dość krótko, zwiedziliśmy tylko Nową Osadę, Klepki w m. Malinka, oraz Złoty Groń w Istebnej. Dlatego z pewnością wrócimy w te rejony, gdyż pozostało nam klika stoków Cieńków, Czantoria i kilka innych. Wg. mnie stoki w tym regionie są bardzo dobrze przygotowane, do tego na większości stoków w Wiśle obowiązuje godzinna przerwa (od 16.00 do 17.00) na ratrakowanie. Jeśli chodzi o dojazd do stoków to pamiętajcie, że Wisła na głównej trasie często się korkuje, jeżeli macie wybrany jakiś stok, na którym zamierzacie spędzić więcej czasu, warto poszukać kwatery gdzieś w jego okolicy, zaoszczędzicie wtedy sporo czasu. Trzeba pochwalić również wiślaną infrastrukturę parkingową, o każdej porze dnia nie mieliśmy problemu z zaparkowaniem blisko stoku.
Nie będę się tutaj rozwodził, zamieszczam kilka zdjęć. Jak chcecie się podzielić z innymi swoją relacją piszcie do nas na serwis@2ski.pl lub zamieszczajcie info na naszym Fan Pagu na FB.